inteligentny robot współpracujący

ZAMÓW

Oprogramowanie Intera

Interfejs Sawyera jest na tyle graficzny i intuicyjny, że nie wymaga od użytkownika zaawansowanej wiedzy programistycznej.

Wbudowany system kamer

System wizyjny śledzi otoczenie i automatycznie dostosowuje polecenia dla robota w zależności od miejsca, w którym się znajduje.

Kontrola siły

Sawyer może pracować w otoczeniu ludzi bez konieczności stosowania barier czy specjalistycznych czujników.

Zastosowania

Obsługa maszyn CNC

Obsługa maszyn jest jedną z najnudniejszych czynności w każdej fabryce, ale nasze inteligentne roboty współpracujące odnajdują się w takim środowisku doskonale. Ich zdolność do integracji z maszynami CNC sprawia, że są doskonałym rozwiązaniem do pracy związanej z różnymi etapami cyklu produkcyjnego, ładowaniem i rozładowywaniem części, wsparciem operacji wykończeniowych oraz wieloma innymi interakcjami z maszyną.

Załadunek i rozładunek

Prawie każda fabryka na świecie obsługuje jakąś formę ładowania i rozładowywania linii produkcyjnych. Nasze inteligentne roboty współpracujące zapewniają doskonałe rozwiązanie dla monotonnych ale niezwykle ważnych zadań przenoszenia części/produktów z punktu A do punktu B. Zdolność Sawyera do utrzymania liczebności, ponownego orientowania części i umieszczaniu ich na miejscu czyni robota idealnym do tej pracy.

Obróbka metali

Praca z maszynami do formowania i tłoczenia metalu może być brudna, nudna i niebezpieczna. Wiele procesów wciąż wymaga „udziału człowieka”. Ale Sawyer, nasz inteligentny robot współpracujący, uwielbia taką pracę i jest w stanie dostosować się do stale zmieniających się konfiguracji linii produkcyjnej, precyzyjnie ładując i rozładowując części, czy obsługując złożone maszyny.

Wspomaganie wtryskarek

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem klientów na indywidualne rozwiązania produktowe, Sawyer – inteligentny robot współpracujący, oferuje się jako opłacalne i wydajne narzędzie do automatyzacji fabryk wyposażonych we wtryskarki. Robot zajmie się m.in. obsługą maszyn, testami i kontrolą jakości, oraz zarządzaniem materiałami – wszystko to jako jeden elastyczny system.

Pakowanie

Nasze inteligentne roboty współpracujące doskonale sprawdzą się do szerokich zastosowań związanych z pakowaniem. Od powtarzających się prostych czynności, aż po wysokie wymagania związane z zadaniami dostawców 3PL. Nasze roboty zajmą się pakowaniem zarówno surowców, jak wyrobów gotowych, aż po wielopaki i kontenery.

Przenoszenie PCB/ICT

Branża ICT była historycznie trudna do automatyzacji ze względu na delikatną naturę części i częstotliwość modyfikacji linii produkcyjnych. Sawyer, nasz wydajny inteligentny robot współpracujący, został specjalnie zaprojektowany do wykonywania tego typu trudnych zadań. Dzięki jego powtarzalności do 0.1 mm i zdolności do szybkiej relokalizacji Sawyer dopasowuje się do istniejącej infrastruktury bez konieczności znaczących zmian na linii produkcyjnej. Zdolność robota do „wyczuwania” swojej pozycji sprawia, że jest idealny do tego typu zastosowań.

Testowanie i kontrola jakości

Systemy testowe były historycznie spotykane tylko na liniach produkcyjnych o dużej wydajności. Teraz nasz inteligentny robot współpracujący Sawyer oferuje kompletny pakiet funkcjonalności obejmujący wielopunktową inspekcję przy użyciu pojedynczej kamery, pełną cyfrową identyfikowalność wyników i odporność na błędy przetwarzania.

„Sawyer to najłatwiejszy do wdrożenia robot, wśród dostępnych na rynku.
Zaprojektowany, aby zapewnić użytkownikom wysoką wydajność oraz umożliwić automatyzację wielu zadań.”

Olaf Parasiewicz - Wiceprezes Zarządu

Dane techniczne

Sawyer Specyfikacja

Pedestal – mobilna podstawa

Swobodne przemieszczanie robota

Robot współpracujący sawyer - cobot drugiej generacji.

Sawyer możne być przymocowany do stanowiska roboczego za pomocą śrub. Jednak RT Robotics oferuje opcjonalną mobilną podstawę z przemysłowymi kółkami do szybkiego i bezpiecznego przemieszczania pomiędzy stanowiskami roboczymi. Robot łatwo przejedzie przez standardowe drzwi, mobilna podstawa oferuje nóżki poziomujące i umożliwia łatwe umieszczenie przewodów w celu zapewnienia bezpiecznego i niezakłóconego środowiska pracy.

Poznaj możliwości Sawyera

Automatyzacja procesów jeszcze nigdy nie była tak prosta

Wsparcie

Intera Online User Guide

Internetowy podręcznik użytkownika składa się z obszernej dokumentacji produktu, samouczków i przykładów zastosowań. Tutaj znajdziesz wszystkie materiały informacyjne, których potrzebujesz do tworzenia zadań dla robotów w oparciu o swoje potrzeby w celu ich szybkiej implementacji w produkcji.

Rethink User Forum

Tutaj możesz wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami Sawyera z całego świata. Zadawaj pytania, dziel się opiniami, szukaj odpowiedzi. Razem twórzmy najbardziej żywą społeczność korzystającą z usług inteligentnych robotów współpracujących.

Sawyer SDK Wiki

To miejsce pomoże ci odkryć wszystkie możliwości Sawyera. Znajdziesz tutaj instrukcje instalacji i konfiguracji, przykłady kodu i samouczki. Ponadto możesz przeglądać wyniki badań publikowanych przez instytucje na całym świecie.

Nie czekaj, przetestuj robota współpracującego w swoim zakładzie!